Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Informácie a skúsenosti našich Predkov sú pre nás – žijúcich, omnoho dôležitejšie, než si v súčasnom zriadení spoločnosti uvedomujeme. Je na každom z nás a každý z nás je zodpovedný sám za vývoj svojho vlastného Života.

Naši Predkovia dávnej doby nám zanechali nápovedy, akým spôsobom žiť, aby sme žili: 
POKOJNE, V MIERI, V LÁSKE A V SÚLADE s Večnými Kónmi – to je naša Cesta Svetlom – Cesta povýšenia ľudstva na vyššiu duchovnú úroveň.

Chcem pripomenúť, že ľudia sú rôzni. Každý z nás je iný. Čím sa jeden človek odlišuje od druhého človeka? Samozrejme výškou, váhou, výchovou, vzdelaním, správaním, vekom a mnohým mnohým iným. Každý človek inak vyzerá a je rovnako odlišný aj svojim vnútrom. Odlišujeme sa navzájom aj podľa životnej činnosti. Jedni sú dokonalejší, iní zas menej dokonalí. Každý nesie, podľa miery svojej sily a energie svoje bremeno zodpovednosti. A to existuje u každého. 

Čím viac energie a informácie človek prijme a osvojí si vo svojom vnútri bez ohrozenia fyzického a psychického zdravia a odovzdá ich do tej istej miery v prospech spoločnosti, tým je dokonalejším človekom. 


Je možné, že poznáte dokonalejší vzorec, no nateraz sa zamerajme na tento. Je stručný a dáva plnú predstavu o tom, čím sa jeden človek líši od druhého človeka. 

Prirodzene, že počas cesty svojho duchovného, energetického a fyzického rozvoja, musel človek prejsť určitou cestou. Táto cesta sa opisuje ako úroveň Kónu Predurčenia toho, aby sa žilo podľa nich – podľa Kónov.

Sú to Stvoriteľom určené morálne pravidlá, našimi dávnymi Predkami dodržiavané, podľa ktorých sa všetko rozvíja a vďaka čomu sa vytvárajú harmonické priestory. 

Za Kónom je už to, čo bolo stvorené človekom. Voláme to zákon. Ale Kón je to, čo bolo stvorené našimi dávnymi Predkami, podľa tých starodávnych Vedomostí, podľa ktorých naši Predkovia žili.

Kóny nie sú nejaké prísne predpisy. Životné cesty sú príliš rozmanité na to, aby sa ludia museli držať iba predpisov. Všetci sa snažíme o to isté Svetlo a všetci sa k nemu dostaneme. Cesty môžu byť rôzne. Kóny nám v našej snahe slúžia ako nápovedy, ktoré môžeme v našom ľudskom Živote používať. A tak, plniac tieto nápovedy (pokyny) sa môže táto cesta výrazne urýchliť.

1. ÚROVEŇ ČERVA

Prvá úroveň je úroveň červíka. V súčasnosti prakticky neexistujú ľudia na tejto úrovni. Takí, ktorí sa len rozmnožujú a jedia.

2. ČERV S TRIKMI

Druhá úroveň, podotýkam – to je obrazný jav, sú to obrazné výrazy – je úroveň červa s trikmi. S takou štruktúrou správania, ktorá zabezpečuje, aby viac zjedol, viac pospal…, aby sa lepšie usadil vo svojom životnom priestore. Vie si nájsť, alebo vytvoriť pre seba výhodné prostredie.

3. ČLOVEK SA ZAMÝŠĽA NAD BOHOM

Človek, ktorý sa zamýšľa nad Bohom, vie, že existuje niečo vyššie. Uvažuje nad tým, zaujíma sa o to a snaží sa mať kontakt s vyššími Silami.

4. ČLOVEK MRAVNÝ

Štvrtá úroveň je človek, ktorý začína plniť mravné pravidlá a žije podľa nich. Keď do jeho duše vchádzajú mravné pravidlá, ktoré sa nazývajú KÓNY a snaží sa prakticky podľa nich aj žiť. Keď to dokáže, vystúpi na piatu úroveň.

5. KARMICKÁ ÚROVEŇ

Piata úroveň je karmická úroveň. Keď sa zapájajú všetky programy odpracované v jeho predchádzajúcich životoch. Na tejto úrovni dostane človek veľa skúšok. Jeho úlohou je ich zvládnuť, aj keby tomu venoval celý svoj život, možno niekoľko svojich životov…, u každého je to individuálne.

Avšak ak ste sa vyvinuli do tretej úrovne, do úrovne ČLOVEKA, KTORÝ SA ZAMÝŠĽA NAD BOHOM a žijete mravne, tak z tretej úrovne sa podľa názoru vidiacich (vediacich) dá za istých okolností vystúpiť do šiestej úrovne. 

6. POZNANIE VLASTNÉHO JA

Šiesta úroveň, to je poznanie vlastného JA. Poznanie seba samého vo svojom Vnútri, prijatie Stvoriteľa a Tvoriteľa cez seba a svoj Život.

7. SLUŽBA ĽUĎOM

Siedma úroveň sa nazýva aj úroveň Krista. Je to dávanie (odovzdávanie), služba ľuďom. Sebazaprenie – Vedomé vzdanie sa osobných výhod v prospech Celku. Inými slovami stručne povedané – už nie ja, ale MY.

 8. a 9. VOLCHVOVIA, BOŽÍ POSLOVIA

O 8. a 9. úrovni nebudem hovoriť, tie sú teraz pre nás nevedomé, a v bežnom svete sme nestretli takých ľudí. To sú Volchvovia, a tí, o ktorých hovoria ako o Božích posloch.

Základná časť spoločnosti je na 3. úrovni. Ľudí na 4. úrovni je vidieť kde tu, je ich málo, možno 10%.


Keď človek prejaví dostatok vôle, dá sa prejsť 3-mi úrovňami. Napríklad z tretej, cez 4., 5. a 6. niekedy výnimočne až do 7. úrovne. Je to vždy a výlučne individuálne a záleží to iba na tom Človeku. Na práci so sebou a cez seba.

podcast na túto tému:

Slovanské Noviny/ somslovan.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: