Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Zdá sa, že sme svedkami série problémov u „pána“ Zelenského. Najprv „Amnesty International“ píše v správe také, čo ešte nenapísala. A síce, že ukrajinská armáda sú obyčajní zločinci. Potom sa dozvieme, že fotenie pre „Vogue“ bola vlastne PR-akcia. A tu zrazu „Die Welt“ publikuje článok „Tajné dohody prezidenta Zelenského“.

Zdá sa, že u neho začalo „čierne obdobie“. No je to oveľa horšie. Ak je „Amnesty“ záležitosťou dneška, tak škandál „Panama Papers“ je už starý príbeh. Ktorý sa minulý rok snažili vytiahnuť tvorcovia filmu „Offshore 95“. Medzinárodná sieť investigatívnych novinárov začala 3. októbra zverejňovať odhalenia o offshore-účtoch stoviek vládnych úradníkov po celom svete, vrátane 35 najvyšších politikov. Vladimir Zelenskij hrá dôležitú úlohu v 2,9 terabajtoch dôverných informácií. Lenže tento film v Kyjeve nedovolili premietať. Na poslednú chvíľu bola premiéra zrušená. Niekoľko hodín predtým si riaditeľ kina zavolal novinárov a povedal: „Film o prezidentovi nepremietneme.“

Ide o to, že keď nemecká tlač vytiahla tento príbeh práve teraz, uprostred všetkého, je to skutočný zvonec. O Zelenského korupcii mohli mlčať, ako mlčia od 24. februára. Ale neurobili to.

Zároveň si rôzni autori, vrátane amerických, začínajú klásť otázky, kam presne smeruje západná pomoc Ukrajine – tak vo forme zbraní, ako aj vo forme peňazí.

A opäť mohli zostať ticho, ako mlčali celý čas, ale neurobili to.

Vova zúri — vyhráža sa „Amnesty“, štekajú aj jeho pudlíci z ruskej opozičnej tlače. „Amnesty“ sa ospravedlňuje, ale drží sa svojho.

Zdá sa, že Zelenskij vypadol out of grace – z milosti kolektívneho Západu. A chystajú za neho náhradu. Pretože v očiach európskeho občana, ktorého nútia platiť Ukrajine, prijať Ukrajinu, zásobovať Ukrajinu, mrznúť pre Ukrajinu, už Zelenskij nepôsobí ako ten správny človek, pre ktorého by sa to všetko malo robiť.

Hystéria dosiahla takú úroveň, že americká televízna spoločnosť CBS odstránila dokumentárny film o dodávkach západných zbraní na Ukrajinu. Film citoval slová šéfa jedného zo súkromných fondov na pomoc Ukrajine. Ten povedal, že len 30-40% dodávok, ktoré idú cez ukrajinskú hranicu, sa dostane ku konečnému príjemcovi. Ale internet si pamätá všetko, či to zmažú alebo nie.

A tu komentátor „The New York Times“ Thomas Friedman píše, že medzi prezidentom Bidenom a ukrajinským prezidentom Vladimirom Zelenským je „hlboká nedôvera“ a že Biely dom je veľmi znepokojený vedením Ukrajiny.

V skutočnosti práve toto spustilo sériu „nezávislých“ publikácií, ktoré podkopávajú Zelenského autoritu na Západe a stavajú ho na svoje miesto. Žiadne nemecké noviny by to samé od seba neurobili.

„Od ruskej invázie vo februári Bidenova administratíva poslala Ukrajine pomoc vo výške viac ako 8 miliárd dolárov,“ sumarizuje „Fox News“ priebežné náklady. „No v skutočnosti nikto presne nechápe, koľko peňazí išlo na Ukrajinu v tej či onej forme.“

A teraz sa zdá, že hlavný sponzor je neveľmi spokojný s výsledkami a čoskoro bude prezident Ukrajiny jednoducho vymenený. Nie je pravda, že sa to Rusom bude páčiť, pretože Zelenského nahradí úplne odporná persóna, pripravená doslova na čokoľvek.

Hoci po ostreľovaní jadrových elektrární ani pri Voloďovi nie je jasné, čoho je ešte schopný.

Ale je tu aj iná možnosť – že púšťajú k vode celú Ukrajinu, pretože už jej je príliš a všade sú s ňou samé problémy. Alebo problémy z okázalej solidarity s ňou. Možno je čas hamovať…

Igor Malcev, RT/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: