Slovanské Noviny

1. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Kambodža hostí Východoázijský summit (EAC).

Na fóre vystúpil aj ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a hovoril aj s kolegami z Indonézie, Vietnamu, Thajska a Laosu.

Píše o tom Telegram-kanál „Readovka“.

EAC sa zúčastnil aj americký prezident Joe Biden, ktorý nielenže prišiel s 30-minútovým meškaním, ale pomýlil si Kambodžu s Kolumbiou.

Hlavné momenty prejavu ministra:

◼ USA a NATO sa snažia ovládnuť ázijsko-pacifický región jeho militarizáciou.

◼ Blok AUKUS sa snaží prilákať Nový Zéland, Kanadu a Japonsko.

◼ NATO tvrdí, že hrá vedúcu úlohu v ázijsko-tichomorskom regióne.

◼ Spoločné vyhlásenie o výsledkoch východoázijského summitu nebolo prijaté, keďže USA trvali na neprijateľnom hodnotení situácie na Ukrajine.

„Summit EAC v Kambodži sa začal bez Bidena. Čakal sa 30 minút. Nedočkali sme sa,“ napísala vo svojom Telegram-kanáli oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharova.

Z Kambodže pôjde Sergej Lavrov na summit G20 na Bali. Ako už predtým informovali viaceré západné médiá, EÚ a Spojené kráľovstvo sa tam chce pokúsiť izolovať ruskú delegáciu. Čína sa na takýchto provokáciách nezúčastní.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: