Slovanské Noviny

2. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

JUDr. Radačovský: „Zrejme neexistuje hodnoverný dôkaz o ruskej stope vo Vrběticích, preto ani neodtajnili správu českých tajných služieb tak, ako to sľuboval premiér Babiš“

Miroslav RADACOVSKY

Europoslanec a bývalý sudca JUDr. Miroslav Radačovský uviedol, že ak by sa predsa len hodnoverne preukázalo, že verzia o účasti ruských agentov na výbuchu muničného skladu v Českej republike je pravdivá, bolo by to „memento pre všetky štáty, vrátane Slovenska, aby neumiestňovali na svojich územiach zbrane a muníciu proti Rusku“.

Miroslav RADACOVSKY

Radačovský si všimol včerajšie vyjadrenie predsedu vlády Českej republiky Andreja Babiša, podľa ktorého pri incidente v muničnom sklade v obci Vrbětice „nešlo o akt štátneho terorizmu“. „Rusko neútočilo na Českú republiku, ale na tovar bulharského obchodníka so zbraňami a mal explodovať mimo územia Česka. Obchodník muníciu zrejme dodával krajinám, bojujúcim proti Rusku,“ uviedol český premiér.

Poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Radačovský si myslí, že toto vyjadrenie Babiša určite sklamalo naše Ministerstvo zahraničných vecí SR pod vedením Ivana Korčoka (nom. SaS), sklamalo inštitút IVO pod vedením na Slovensku pôsobiacim Grigorijom Mojsejevičom Mesežnikovom a sklamalo „ním do výšin chválených“ prozápadne orientovaných europoslancov.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Vo vrbětických muničných skladoch zrejme ani neexistuje hodnoverný dôkaz o ruskej stope a preto ani neodtajnili správu českých tajných služieb tak, ako to Babiš sľuboval. Odhliadnuc od vyššie citovaného je predsa len na zamyslenie, v akom „katastrofálnom“ stave sa nachádzajú niekedy tak vysoko profesionálne tajné služby Ruska. Už majú asi len dvoch chlapcov, ktorí sa pohybujú pomaly po celom svete bez toho, aby sa obávali záznamov z televíznych kamier, s batôžkami na chrbte, pomaly ako bezdomovci a vykonávajú najzložitejšie operácie, ako je použitie Novičoku pri operácii Škripal vo Veľkej Británii a pri výbuchoch v Českej republike,“ poznamenal sarkasticky Radačovský.

Dodal, že mu to pripomína jeden žart, keď po lese idú dvaja trpaslíci, stretne ich lesník a pýta sa ich: Vy ste kto? My sme sedem trpaslíkov a snehulienka. A ako to, že ste len dvaja? No niet ľudí, odpovie trpaslík.

„A teraz vážne. Nevieme, ako to v skutočnosti bolo, ale pokiaľ to bolo tak, ako tvrdí český premiér, tak potom je to mementom pre všetky štáty, vrátane Slovenska, aby neumiestňovali na svojich územiach zbrane a muníciu proti Rusku.“

JUDr. Radačovský položil otázku, ktorý štát by neurobil príslušné kroky proti inému štátu, ktorý na svojom území toleruje to, aby tam boli umiestnené zbrane namierené proti nemu? „Spojeným štátom americkým stačilo len presvedčenie bez dôkazov, že v Iraku sa nachádzajú zbrane hromadného ničenia, ktoré by ich mohli ohrozovať a zaútočili, popravili prezidenta Saddáma  Husajna a bolo zabitých viac ako 200 000 civilistov. A to nehovorím o Afganistane.“

Musíme podľa neho urobiť všetko preto, aby na území Slovenska cudzie štáty nerozmiestňovali zbrane, muníciu, namierenú proti Ruskej federácii, pretože to môže mať pre Slovensko fatálne následky.

„Musíme urobiť všetko preto, aby do budúcnosti neboli zvolení do slovenského parlamentu typy súčasných politikov, majúcich krvavé očičká, nenávisť voči Rusku a snahu jednať s našimi slovanskými bratmi z pozície sily. Musíme urobiť všetko preto, aby sa v budúcich voľbách do europarlamentu dostali ľudia mieru, nie ľudia nenávisti a rozdeľovania Európy na východ a západ a to hlavne kvôli našim deťom a vnukom.“

Na záver sa Miroslav Radačovský pýta, „čo s tým nešťastníkom p. Mesežnikovom“? „Nech mu dá pán Boh veľa zdravia a dlhý život. Grigorij Mojsejevič, ešte je čas vrátiť sa z nesprávnej cesty. Je čas vrátiť sa k rodnej hrude, k zemi svojich predkov, otcov a dedov. Slovanská ruská duša je široká, nie pomstychtivá a určite Vám odpustí.“

zdroj: cz24news

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: