Slovanské Noviny

4. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Nezaradený poslanec Erik Tomáš (Hlas-SD) vidí jediné východisko z tejto situácie v predčasných voľbách. Nechápe, že v ústavnej spoločnosti sa k nim nedá dospieť cez parlamentné hlasovanie o podpore návrhu predčasných volieb. Pokiaľ by boli schválené v NR SR, je referendum nutné.

“Treba to skúšať stále, pretože každý jeden deň bez tejto vlády je dobrý pre Slovensko,” upozorňuje Tomáš. Pripomenul tiež, že každá pôžička na navýšenie rozpočtu je veľmi zlé riešenie a že Slovensko a Malta sú posledné dva štáty, ktoré v energetickej kríze neurobili pre občanov žiadne opatrenia.

Etablovaný Hlas-SD

Hoci je strana Petra Pellegriniho Hlas-SD na politickej scéne len krátko, prvými – komunálnymi a “župnými” voľbami prešli veľmi úspešne. Tomáš preto skonštatoval, že s výsledkom ich dvojročnej činnosti sú spokojní. Aj preto, lebo koaličné strany v týchto voľbách v regiónoch takmer pohoreli. 

“Mnohé opozičné strany, ako Hlas, tak aj Smer, podporovali nezávislých kandidátov, takže aj ich treba vnímať tak, že mali určitú podporu politických strán. Len tam sa to do tých štatistík nezaratúva,” upozorňuje Tomáš a pripomína, že práve na pleciach samospráv zostáva veľa povinností.

Hackerský” útok v parlamente

“Je na prešetrenie, či to bolo urobené naschvál, alebo len nejakou nevedomosťou. Aj jedno, aj druhé je zlé pre samotného poslanca, aj pre hnutie OĽaNO,” hovorí Tomáš a pripomína, že ak niekomu vyhovovalo, že sa v ten deň nehlasovalo, tak to mohla byť vládna koalícia, pretože väčšinu nemala a veľa ich zákonov by neprešlo. 

Predčasné voľby

Práve v nich vidí Tomáš riešenie tých večných sporov.

“Voliči by rozdali karty novým ľuďom, vznikla by nová koalícia a tá by dokázala fungovať. Všetko, čo sa deje, je len dôsledkom toho, že máme menšinovú vládu. Je to vláda, ktorá si nevie zabezpečiť väčšinu a z toho pramení celý ten chaos,” vysvetľuje Tomáš.

“Nikto si tie krízy neželal, ani covidovú, ani inflačnú, ale vláda je tu predsa na to, aby ich zvládala. Nie na to, aby sa na niekoho vyhovárala,” poznamenáva opozičný poslanec.

K odchodu SaS z vlády

“Ja netuším, prečo SaS odchádzala z vlády, keď teraz je, aj nie je opozíciou. Toto ich vajatanie sa prejavuje aj na ich preferenciách a pokiaľ takto budú pokračovať v politike, tak sa nemusia vôbec dostať do parlamentu,” nerozumie Tomáš sulíkovcom. K chaosu podľa neho prispievajú aj tarabovci, ktorí raz hlasujú tak, potom inak.

K rozpočtu

“Ak niekto do rozpočtu napíše nejakú sumu, my na základe toho nemôžeme vedieť, či to pôjde ľuďom, alebo firmám, alebo komu. Vieme dobre, ako Igor Matovič s financiami narába a vždy to skončí nejakou neefektívnou záležitosťou,” upozorňuje Tomáš. Tiež vysvetlil, že ak prejde budúcoročný rozpočet, nemusí to po skúsenostiach s Igorom Matovičom a jeho rozdeľovaním peňazí, dopadnúť dobre.

Tu sa Tomáš zase vracia k predčasným voľbám – mohli pristúpiť na predčasných voľbách, ktoré by schválili v parlamente a potom už sa mohlo s opozíciou dohodnúť, že by odhlasovali všetko rozumné. 

Pripomenul tiež dávnejšie vyjadrenie Borisa Kollára, že ak by vláda mala vládnuť v provizóriu, on v takej vláde byť nechce, že by bol za predčasné voľby. Teraz Matovič prehlásil, že sú s Kollárom dohodnutí, že budú pokračovať aj v provizóriu.

“Boris Kollár a Richard Sulík sa v konečnom dôsledku až tak nelíšia,” skonštatoval, pričom podčiarkol, že strana Hlas rozpočet nepodporí, pretože ten rozpočet nie je dobrý a nepodpora je účinný obštrukčný nástroj opozície. Hlavne však preto, že mnoho sociálnych či profesných skupín s ním nie je spokojných.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: