Slovanské Noviny

28. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Britský minister financií Hunt označil Rusko za zodpovedné za recesiu v kráľovstve.Rusko je zodpovedné za zložitú ekonomickú situáciu a recesiu v Spojenom kráľovstve, v dôsledku spustenia “špeciálnej operácie”, vyhlásil minister financií Jeremy Hunt v rozhovore pre The Times. Podľa jeho názoru boje na Ukrajine narušili stabilitu v Spojenom kráľovstve.

Rusko je na vine

„Táto recesia je „Made in Russia“. Ako prvý krok k rastu musíme obnoviť stabilitu,“ povedal Hunt. Vyjadril presvedčenie, že na boj s infláciou je potrebné zvýšiť dane.„Ak budeme spolu s Bank of England kontrolovať infláciu, potom dokážeme obmedziť globálny nárast úrokových sadzieb, hypotekárnych sadzieb, obmedziť náklady na pôžičky, ktoré si podniky berú, a budeme mať šancu dostať sa späť. na správnu cestu.“ uzavrel Hunt.

Aj premiér konštatuje

Predseda vlády  vEľkej Británie Rishi Sunak povedal, že Spojené kráľovstvo prechádza hlbokou hospodárskou krízou. Podľa denníka The Financial Times, vstúpila britská ekonomika  v októbri do fázy recesie  uprostred rastúcich cien energií, úrokových sadzieb a politickej nestability.

Sankcie z ruského pohľadu

Západ kvôli Ukrajine vystupňoval sankčný tlak na  Rusko.  Narušenie dodávateľských reťazcov zvýšilo ceny palív, elektriny a potravín v Európe a Spojneých štátoch. V Spojenom kráľovstve rast životných nákladov tvrdo zasiahol domácnosti a podniky. Bank of England zvýšila základnú úrokovú sadzbu o 75 bázických bodov na 3 percentá z 2,25 percenta. Regulátor tiež uviedol, že hospodárstvo Spojeného kráľovstva vstúpilo do recesie, ktorá by mala trvať celý rok 2023 a prvú polovicu roku 2024. Ročná inflácia v Spojenom kráľovstve v septembri dosiahla 10,1 percenta. Centrálna banka predpovedá zrýchlenie ročnej inflácie v štvrtom kvartáli tohto roka na 11 percent a v najbližšom období rast cien presiahne desať percent.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: